Klimatyzacja samochodowa

Klimatyzacja samochodowa

Układy klimatyzacji instalowane w pojazdach gwarantują komfort pasażerom zarówno latem, jak i zimą. Często jednak zapominamy, o jakości powietrza dostarczanego przez te układy. Ostatnie badania dowiodły, że powietrze znajdujące się wewnątrz pojazdów jest gorszej jakości niż powietrze cyrkulujące w pomieszczeniach domowych czy biurach.

Wewnątrz układu klimatyzacji żyje i rozwija się duża ilość alergenów, które po uruchomieniu wentylatora wyrzucane są do kabiny pojazdu. Mówimy tutaj o alergenach, grzybach i bakteriach, które wywołują wiele problemów układu oddechowego takich jak kaszel, ból gardła, reakcje alergiczne oraz uciążliwy oraz uporczywy zapach.

W celu poprawnego oczyszczenia układu klimatyzacji (a więc powietrza, które wdychamy) nie wystarczy okresowo wymieniać filtr przeciwpyłkowy. Jest on faktycznie skuteczną barierą dla kurzu i zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz, nie gwarantuje jednak żadnej ochrony przed mikroorganizmami, które gnieżdżą się w parowniku układu klimatyzacji.

AIR+ jest profesjonalnym rozpylaczem ultradźwiękowym, który uwalnia w kabinie pojazdu mgiełkę specjalnej substancji w postaci mikroskopijnych kropelek.  Aby w pełni oczyścić układ i kabinę wystarczy włączyć AIR++ i uruchomić układ klimatyzacji pojazdu w trybie ?obieg wewnętrzny?.
Dzięki AIR+ substancja higieniczna penetruje układ klimatyzacji aż do parownika, uwalniając go z pleśni, bakterii i drobinek kurzu, przywracając tym samym idealny przepływ czystego powietrza pozbawionego mikroorganizmów.

Dzięki swoim właściwościom dezynfekującym oraz ultradźwiękom, AIR+ oczyszcza również całą kabinę pojazdu, dywaniki i tapicerkę. Ogólne oczyszczenie pojazdu sprzyja bezpieczeństwu jazdy, usuwając z otoczenia kierowcy alergeny i źródła niemiłych zapachów.

 

Potrzebujesz świeżego powietrza?

 

BgMax